Jak ušetřit při nákupu léků z lékárny?

Za už tak drahé léky nemusíte vždy zaplatit maximální cenu. Stačí si udělat přehled o lékárnách ve vašem okolí, které mohou vaše léky nabízet za různou cenu. Ušetřit můžete i dalšími způsoby, na které se podíváme v následujícím článku.

Máte svou oblíbenou lékárnu a do jiné nechodíte? Nemusí se vám to vyplatit. Další lékárny v okolí mohou vaše léky prodávat za výhodnější cenu a můžete tak ušetřit i několik desítek korun. Stačí jen investovat trochu času a zajít se na jejich nabídku podívat. Přehled o lékárnách v okolí můžete naleznout například zde: http://www.rehabilitace.info/katalog-lekaren/

U často používaných léků se vyplatí velká balení i jiný výrobce

Potřebujete-li častěji určité léky, hlavně ty volně prodejné, vyplatí se vám kupovat je ve velkých baleních. Nejen, že je nebudete muset kupovat tak často, ale velká balení vychází vždy cenově výhodněji.

Lékárník vám je navíc schopen poradit výhodnější alternativu nejen k lékům na předpis, u kterých vám lékař předepíše účinnou látku. Při popsání potíží a požádání o nejlevnější možnost vám vybere z volně prodejných léků, jako jsou léky na bolest, nachlazení nebo vitamíny, ten nejpříhodnější. Nemusíte se bát, že vám místo originálního léku, na který jste zvyklí, doporučí napodobeninu, takzvané generikum. I ty mají stejnou účinnou látku, mohou se lišit jen v pomocných látkách, a v podstatě tak jde o stejný lék.

Nepodlehněte lákavým nabídkám z letáků a televizních reklam

Reklamy, které vám přistanou ve schránce, nejsou vždy nejvýhodnější, jak tvrdí. Nejlepší je vybrat si z letáku jen léky, které potřebujete a které jsou ve slevě a vychází vás zrovna lépe, než ve ostatních lékárnách.

Nevybírejte léky podle televizní reklamy. Je možné, že v regálu s mastmi na bolest zad zahlédnete známý výrobek, po kterém byste hned sáhli. Ale nejdřív si porovnejte léčivé látky a zjistíte, že levnější a méně známé alternativy mají stejné, nebo velmi podobné složení.

Věrnostní karty vám ušetří pár procent

Věrnostní karty, na které sbíráte body pro slevu nebo díky kterým máte vybrané produkty rovnou levnější, nabízí dnes i spousta lékáren. Nikde není dané, že věrnostní kartu musíte mít jen jednu, a tak při pořízení několika karet můžete využívat výhod hned v několika lékárnách.


Léky se slevou online si vyzvedněte ve své lékárně

Některé lékárny mají své e-shopy, kde si lék můžete objednat a vyzvednete si ho bez poplatku v kamenné prodejně. Navíc na něm zpravidla i ušetříte nebo dostanete bonusové body, které potom můžete proměnit ve slevu. Vyzvednutí v lékárně vám také dává možnost zaplatit až při přebrání. Internetové obchody si navíc snaží své zákazníky udržet, a tak vám navíc e-mailem kromě akčních nabídek pošlou i konkrétní slevový kupón.

0.0
Sending
Uživatelské hodnocení: 3 (2 hlasy)
Tags:

Leave a Reply