Americká hypotéka – půjčka skutečně na cokoliv

Když se řekne slovo hypotéka, tak každého napadne, že se jedná o půjčku, která má výhodný úrok a musí se použít na financování bydlení. A to ať už koupi nového bydlení, rekonstrukci stávajícího, anebo třeba vyplacení části podílu společníkům, či koupi bytu do osobního vlastnictví. Ovšem ne vždy se musí hypotéka využít pro financování bydlení, pokud totiž využijete americkou hypotéku, tak z ní nemusíte financovat jenom bydlení, ale cokoliv, co potřebujete.

Charakteristika americké hypotéky

Jedná se o hypoteční úvěr, který není účelově vázán, finanční prostředky lze tedy využít pro jakékoliv účely. Oproti klasickým spotřebitelským úvěrům má americká hypotéka nižší úrokovou sazbu, na druhou stranu americkou hypotéku je třeba zajistit zástavním právem k nemovitosti.

Výhody americké hypotéky

 • Možnost rozložení splátek až na dobu 20 let
 • Nižší úrok oproti spotřebitelským úvěrům
 • Nemusíte bance oznamovat, pro jaké účely hypotéku čerpáte
 • Zastavenou nemovitost můžete kdykoliv prodat, přičemž zaplatíte pokutu pouze 1% z hodnoty nemovitosti

Kolik si můžete půjčit a na jak dlouho?

Minimální výše půjčky je 100 tisíc korun, maximální částka může být i 5 miliónů, maximálně však 80% zástavní hodnoty nemovitosti. Maximální částky mají banky nastavenou různě, vždy záleží na podmínkách konkrétní společnosti.

Doba splatnosti může být od 1 roku do 25 let, přičemž maximální doba splatnosti americké hypotéky zase záleží na podmínkách konkrétních bank. Obecně ještě platí pravidlo, že celková doba splatnosti nesmí překročit věk 70 let žadatele o půjčku.

Doklady potřebné pro americkou hypotéku

 • Dva platné doklady totožnosti (občanský průkaz, plus například cestovní pas, či řidičský průkaz)
 • Aktuální výpis z běžného účtu (nemusí být vždy vyžadován)
 • Doklad o trvalém příjmu (potvrzení zaměstnavatele o výši vašeho příjmu, případně podnikatelé daňová přiznání orazítkovaná správcem daně)
 • Doklady o nemovitosti (aktuální list vlastnictví, snímek z katastrální mapy, nabývací titul, odhad nemovitosti)

Další podmínky americké hypotéky

 • O půjčku může požádat pouze obyvatel s trvalou adresou v ČR, starší 18 let
 • Musíte mít trvalý měsíční příjem (nesmíte být ve zkušební ani výpovědní lhůtě)
 • Disponujete nemovitostí na území ČR pro zajištění americké hypotéky

V rámci americké hypotéky můžete využít i fixaci úrokové sazby na dobu 1,3 a 5 let. Samotná úroková sazba se liší u každé banky. Pokud si berete americkou hypotéku, tak se podívejte do obchodních podmínek, zdali v nich není uvedeno, že peníze nesmíte využít pro podnikání, některé banky nechtějí totiž peníze z americké hypotéky nechat čerpat pro podnikatelské úvěry.

0.0
Sending
Uživatelské hodnocení: 0 (0 hlasů)

Leave a Reply