Bezpečnostní dveře do rodinného domu nebo bytu jsou nezbytností

Rodinný dům, panelákový byt nebo novostavbu zajistí bezpečnostní dveře třetí a vyšší třídy. Dveře poskytují ochranu proti vloupání, disponují vysokou termoregulační schopností a mají zvukovou izolaci díky speciálnímu těsnění umístěnému v zárubních.  Pro pojišťovnu je jejich správná instalace při vyplácení pojistky v případě vloupání nezbytné.

Na co se zaměřit při výběru bezpečnostních dveří?

Mezi nejoblíbenější vchodové dveře se řadí ty z 2. a 3. bezpečnostní třídy. Dveře jsou opatřeny certifikátem, díky kterému pojišťovna uzná pojistku při případném vloupání do domu. Do rodinného domu vybírejte dveře bezpečné a zároveň vkusné dle stylu celého domku.

Bezpečnostní dveře do rodinných domů musí splňovat ty nejpřísnější parametry dané zákonem dle § 13 odst. 2 zákona 22/97 Sb., o technických požadavcích na výrobky a § 11 nařízení vlády 81/99 Sb., kterým se stanoví technické požadavky na stavební výrobky.

Produkty musí splňovat požární odolnost uvedenou v ČSN EN (do 30 minut) a bonusem je příjemné odhlučnění. Nezapomeňte instalovat bezpečnostní dveře do bočního vchodu rodinného domu, do sklepa a zabezpečte také vrata do garáže. Vhodné je oddělit garáž od domu protipožárními bezpečnostními dveřmi.

Pojišťovny vyžadují zabezpečený byt či dům

Proti krádeži se pojistěte. K vyplacení pojistky musíte být držiteli certifikátu k bezpečnostním dveřím. Některé pojišťovny vyžadují dle typu nemovitosti a podlaží zajištění oken, balkonů či instalaci bezpečnostního systému v domě, který zajišťuje elektronická bezpečnostní signalizace.

Při pojištění bytu do 1 milionu korun postačí velkému procentu pojišťoven dveře ve třetí bezpečnostní třídě.

Termoregulace i zvuková izolace

Dveře společnosti HT dveře mají zabudovaný práh, který zajišťuje tepelnou izolaci. Z dveří si můžete vybrat zvukovou izolaci pro 24 dB, 32 dB a také 44 dB. Únik tepla a perfektní zvukovou izolaci ocení zákazníci v panelových domech nebo novostavbách, kde je slyšet ruch z chodby. Dveře v několika šířkách mají zárubně s patentovaným těsněním a tvoří vynikající tepelnou a zvukovou izolaci. Splňují podmínky ČSN třetí bezpečnostní třídy. Dva zámky uzavřou dveře pomocí 12 zámkových bodů na jedno otočení. Instalace trnů proti vytržení křídla u pantů je samozřejmostí. Vybírejte z osmi barevných odstínů vchodových dveří.


Proč zvolit odbornou montáž?

Profesionální montáž je důležitá z hlediska správného posazení dveří. Při instalaci dveří je nezbytností výměna zárubní, aby dveře nepřišly o termoregulační schopnost a zvukovou izolaci. Zárubně není možné rozepřít, jsou tuhé a odolné.

Dveře odborník namontuje během jednoho dne. Před montáží zákazníka v předstihu navštíví, aby změřil výšku a šířku prostoru, kde je bude dveře instalovat. Po odborném změření a konzultaci je osadí. Odborný pohled technika je důležitý, jelikož zkreslovat může při osazení dveří cokoli, například výška podlahy. Při montáži bude do domu vnikat nepříjemný prach, proto zajistěte vstup do domu nebo do bytu igelity tak, aby neznečistil chodbu.

Po nasazení dveří dostane zákazník zapečetěnou vložku. To mu dává jistotu, že klíč nemohl být zneužit. Po odborné montáži vám specialista předá certifikát, který poslouží při prokázání pojišťovně v případě krádeže. Dále vám poskytuje záruku na kvalitně odvedenou práci.

Certifikát zaručí požadovaný stupeň bezpečnosti

Vysoký stupeň zabezpečení vchodových dveří u rodinných domů nebo bytů se vyplatí. Certifikované bezpečnostní dveře splňují přísné normy, atesty a tím klesá riziko vloupání. Nelze je vyplanžetovat, vysadit nebo vylomit z pantů. Odvrtání zámků je nemyslitelné. Můžete v klidu odjet na rodinnou dovolenou. Volte vždy bezpečnostní dveře s certifikátem a nekupujte je od truhláře nebo v hobby marketech.

Dveře do bytu si můžete vybrat v šířce 80 nebo 90 cm. Hlavní zámek bezpečnostní třídy tři drží atestovaný tlak na jednu tunu. Oporu ve zvýšení bodového systému prezentuje druhý zámek.

Při výběru se ohlížejte na bezpečnostní třídu, materiál není z hlediska bezpečnosti důležitý. Stejně jako vyšší počet jistících čepů neznamená automaticky vyšší bezpečnostní třídu. Certifikát obdrží dveře na základě bezpečnostních testů. Materiál, design nebo počet čepů nehrají roli.

Sending
Uživatelské hodnocení: 5 (1 hlas)

Leave a Reply