Jak vydělat peníze díl 1: prodejem

Způsobů, jak vydělat peníze, je několik a v následujících článcích se o nich budete moct dočíst. Zatímco šetření může být deprimující a snížit kvalitu vašeho života, vydělání dalších peněz se naopak může stát motivací.

Samozřejmě šetření je jedním z efektivních způsobů, jak přijít k dalším penězům, a ne pro všechny musí být nepříjemné (víc tipů najdete tady). Ale díky získání peněz novými způsoby výdělku se můžete rychleji dostat z dluhů nebo si našetřit na větší položky, jako je nový domov nebo osamostatnění se od zaměstnavatele.

Zjistěte, co můžete prodat

Nemusíte si hned pořizovat obchod, abyste měli co prodávat. Věci, které se vám povede dobře prodat, vám často leží rovnou pod nosem:

Jak vydělat peníze: Proberte nepotřebné věci

Všechno, co už nepoužíváte, můžete prodat. Staré oblečení, knihy, CD, kosmetiku nebo elektroniku.

Prodávejte online

Vaše věci zvládnete prodat pomocí online inzerce, na obecných webech jako Aukro nebo Bazoš, či specializovaných jako je Vinted pro oblečení a kosmetiku, dokonce i na zahraničních Ebay nebo Etsy pro starožitnosti.

Prodávejte do obchodů a bazarů

Nechcete-li řešit administrativu (focení, vkládání informací, odepisování a odesílání), poptejte se v antikvariátech a second-handech a také si zjistěte, jestli se ve vašem okolí nepořádají hromadné bleší trhy, na nichž na jednom místě prodává svoje oblečení víc lidí.

Prodejte části svého těla

Legálně, samozřejmě. Tato možnost není dostupná všem a někdy není ani bezbolestná, ale můžete získat i větší částky.

  • Vlasy: část, která se dá ustřihnout, by měla mít délku aspoň 35 cm, určení ceny záleží na dalších faktorech, jako je hustota, kvalita, stav vlasů a konečků, barvení apod. Počítat můžete s několika tisíci (začíná se zhruba na 4000 Kč) a některá kadeřnictví, která se na výkup vlasů specializují, vás při prodeji vlasů ostříhají zdarma podle vašeho přání.
  • Krev, krevní plazma a kostní dřeň: za několik desítek odběrů dostanete od některých zdravotních pojišťoven odměny. U krevní plazmy také odměnu přímo při odběru (několik stovek Kč) a u kostní dřeně příspěvek 2000 Kč přímo od některé ze zdravotních pojišťoven. Navíc si můžete odečíst darování krve z daní. Počet odběrů je omezený a musíte být zdraví a projít všemi testy.
  • Spermie: anonymním darováním spermií si můžete přijít na několik tisíc korun, což není přímo odměna za darování, ale kompenzace za váš čas. Kromě úspěšných testů na spermiogram a pohlavní nemoci musíte splnit i věk (od 18 do 40 let) a často i minimální vzdělání (středoškolské). Počet darování není omezený, ale spermobanky si dárce hlídají samy a při častějším použití spermií dárce samy vyřadí.
  • Vajíčka: podobně jako u darování spermií, ani tady se neplatí přímo za vajíčka, ale za váš čas a komplikace spojené s dárcovstvím. Jde o nepříjemný, bolestivý a dlouhodobý proces, za který dostanete kompenzaci asi 20 tisíc korun. Kromě dobrých výsledků hormonálních testů i těch na pohlavně přenosné nemoci musí být dárkyně zdravá, být ve věku 19 až 33 let a nemít v rodině závažné nemoci. Vajíčka můžete po několika měsících darovat opakovaně.
  • Mateřské mléko: existuje také několik mléčných bank, které vykupují mateřské mléko. Za 1 litr vám zaplatí 250 Kč a stejný objem prodávají za 1200 Kč. Dárkyně nesmí užívat léky (až na výjimky), drogy ani alkohol, musí být v dobrém zdravotním stavu a projít testy. Vzhledem k vysoké prodejní ceně se s mateřským mlékem obchoduje i mimo tyto mléčné banky, ale je potřeba si uvědomit, že neplatíte jen za mléko, ale také za jeho nezávadnost a správné skladování.
  • Darování orgánů je trestné: rozhodně nepočítejte s darováním orgánů za finanční odměnu, jako třeba ledvin, protože jde o trestný čin, za který vám hrozí až 5 let ve vězení.
0.0
Sending
Uživatelské hodnocení: 3 (7 hlasů)

2 Comments

  1. Josef 7.3.2017
  2. Silva 24.10.2017

Leave a Reply