Peníze zpátky za nákup dostanete nejen při nákupu přes tuzemské, ale i zahraniční cashbackové portály. Někdy i výhodněji. Pomocí cashbackových portálů získáte za svůj nákup zpátky několik procent zpátky. A někdy může být výhodnější se registrovat i na zahraničních portálech, které fungují déle a mají větší záběr.
Na co si dát pozor při cashbacku ze zahraničí?
Ne všechny zahraniční obchody zasílají do České republiky. Před podrobným prohlížením výrobku se raději nejdřív podívejte na to, jestli je možné je sem doručit. Cenu vám může navýšit u zboží mimo EU i dodatečné DPH (do 22 Eur) a clo (nad 150 Eur), jejichž cena se k částce, ze které vám budou procenta odečtena, nezapočítává.
Velké zahraniční e-shopy si dávají na čas s vyplácením odměn cashbackovým portálům, a tak na ně v průměru budete čekat 12 týdnů. Také není dobrépodceňovat podmínky a pokud jazyku nerozumíte a nemáte nikoho, kdo by vám s nákupem poradil, raději nákup oželte.
Největší zahraniční cashbackové portály
Na rozdíl od tuzemských cashbackových portálů je u těch zahraničních normální sjednávání dlouhodobějších smluv, jako třeba na pojištění. Protože mají širší záběr a velkou základnu uživatelů, mohou si zahraniční portály dovolit nabízet až 100% cashback. Mezi nejznámější patří tyto:
- Ebates nabízy kupóny s poštovným zadarmo, řadu odměn ($5 za první nákup, přivedení známého, nainstalování lišty, použití kreditní karty, soutěže) a až 25% cashback, vyplácí přes šek, PayPal a někdy jinými způsoby
- mezi mezinárodně dostupné by měly patřit i tyto portály: My deals and cupons, Panda Cash Back nebo Pennyful (svou výplatu dostanete prostřednictvím PayPal nebo na váš účet po potvrzení dokumentace)
- britský TopCashback a americký TopCashback a britský Quidco jsou určené místním občanům nebo těm s účtem v místní bance, a proto se vám je asi nepodaří využít (i když TopCashback nabízí výplatu přes PayPal). Bohužel nabízí jedny z největších odměn (až 105 %).