AliExpress cashback

Cashback můžeme volně přeložit jako „peníze zpět.“ Nejde o žádnou klamavou techniku nýbrž o promyšlený systém, díky kterému můžete získat část peněz za svůj nákup zpět v podobě jakési pozdní slevy. Skutečně získáváte peníze, nikoli jakési pofidérní kredity nebo jinou neoficiální měnu a je jen na vás, jak je využijete. Zajímá vás, jak to celé funguje? Ukážeme vám to na oblíbeném a vyhledávaném příkladu AliExpress cashback.

Princip fungování cashbacku je velmi jednoduchý – stačí nakoupit skrze jednoduchou službu nebo zaplatit běžnou platební kartou s aktivovaným cashbackem a po nějaké čase dostanete zpět částku v řádech procent z uskutečněného nákupu. Platební karty od vás obvykle žádnou iniciativu nevyžadují – jednoduše postačí s nimi zaplatit, a pak už se jen těšit na zaslouženou odměnu.

Další možností jsou cashbackové portály. Jde o internetové stránky s mnoha obchody a službami, které jsou ochotny přenechat část svého výdělku jako provizi portálu, který na jejich stránky přivede platící zákazníky. A tyto portály část těchto peněz věnují vám jako poděkování a další motivaci se na jejich weby stále vracet.

Používání těchto portálů je jednoduché, stačí se zaregistrovat, z jejich seznamu vybrat obchod, kliknout a nakoupit. Jakmile platbu schválí obchodník, objeví se provize na vašem účtu a navíc máte pokaždé přehled i o tzv. čekajících platbách (ještě před schválením obchodníkem). Někde jde o operaci v řádu dnů, jindy čekáte více než 30 dní vždy podle domluvených podmínek konkrétního subjektu.

AliExpress cashback patří mezi nejvýhodnější

Odměny z karet i portálů se pohybují obvykle mezi 1-10% z nákupu, i když v rámci nejrůznějších akcí lze často získat i vyšší. Zahraniční nákupní galerie bývají v tomto směru nepředstižitelné. Podívejme se na srovnání čtyř největších českých cashback portálů s důrazem právě na zahraniční nákupní galerii AliExpress.

Vratnepenize.cz

Asi nejznámější člen rodiny cashback portálů u nás. Stojí za ním společnost Mafra a může se pochlubit opravdu velkým množstvím participujících obchodů a služeb. Při registraci získáte vstupní bonus 50 Kč, a peníze si můžete nechat vyplatit ihned, jakmile vaše konto dosáhne alespoň 300 Kč. Za velké nákupy získáváte ještě další peníze navíc.

Vybrané cashback bonusy od Vratnepenize.cz

Obchod Bonus
AliExpress.com až 5%
DámeJídlo.cz 3,00%
Kasa.cz až 3,5 %
Parfemy.cz 3,00%

PlnaPenezenka.cz

I tady najdete vstupní bonus v podobě 50 Kč, získaný kredit si však můžete nechat proplatit kdykoli od hranice 1 Kč (bonusový kredit od 100 Kč). Při pravidelných nákupech pak získáte další bonus plynoucí z věrnostního programu.

Vybrané cashback bonusy od PlnaPenezenka.cz

Obchod Bonus
AliExpress.com až 5%
DámeJídlo.cz až 3,00%
Kasa.cz až 4 %
Parfemy.cz 2,50%

Tipli.cz

Tento portál vstupní bonus nenabízí, ale ani neomezuje dolní hranici pro výplatu odměn, která se pohybuje opět okolo 1 Kč.

Vybrané cashback bonusy od Tipli.cz

Obchod Bonus
AliExpress.com až 6%
DámeJídlo.cz 4,00%
Kasa.cz až 4,8 %
Parfemy.cz 3,00%

Ziskejte.cz

Již pět let přináší tento portál svým zákazníkům peníze zpět. A momentálně nabízí i speciální akci, při které bude váš nákup na AliExpress.com ještě výhodnější. Ke standardnímu bonusu 8,1% připočítá do konce března na první nákup ještě 1,9%, takže vaše celková úspora může dosáhnout nádherných 10%. Sleva neplatí na zboží z kategorie elektronická zařízení a telefony. Zákazníci ze Slovenska pak u mnoha druhů obchodů získávají dokonce ještě větší slevy.

Vybrané cashback bonusy od Ziskejte.cz

Obchod Bonus
AliExpress.com 8,10%
DámeJídlo.cz 5,00%
Kasa.cz až 4,9 %
Parfemy.cz 3,49%

Žádný háček v tom není. Uvedené portály neshromažďují data o tom, co kupujete ani žádné podobné statistiky. Výplaty jsou v naprosté většině případů rychlé a bezproblémové a výjimečné technické problémy na straně poskytovatele bývají řešeny rychle a k maximální spokojenosti vás jako zákazníka. Je až s podivem, že cashback jako takový je stále v našich krajích používán minimálně.

Jestliže rádi nakupujete v zahraničí, tak nejvýhodnější AliExpress cashback má, jak vyplývá z výše uvedeného, portál Ziskejte.cz. Při registraci ale berte ohled i na další obchody, kde často nakupujete a vyberte si ten cashbackový systém, které jich dokáže pokrýt co nejvíce. Získat odměnu za jeden nákup od více cashbackových portálů totiž není možné. Naopak o bonusy při placení kartou nepřijdete a můžete si tak konečnou výši slev příjemně navýšit.

TIP: Vždy si pozorně pročtěte obchodní podmínky daného portálu a obchodu. Často se totiž může stát, že např. při uplatnění slevového kupónu žádný bonus ve formě vrácených peněz nedostanete. Výjimku tvoří pouze kupóny uvedené přímo na stránkách jednotlivých cashbackových portálů. Ty na výši vaší odměny žádný vliv mít nebudou.

Sending
Uživatelské hodnocení: 5 (2 hlasy)
Tags:

Leave a Reply