Jak na příspěvek na letní tábor 2017

Pobyt dětí na letních táborech utužuje jejich zdraví i charakter a nabízí jim smysluplné trávení prázdninového volného času mezi stejně starými kamarády. Účast na podobných akcích je ale pro běžnou rodinu poměrně finančně nákladná a to tím spíše, má-li více než jedno dítě. Letní tábor ale nemusíte hradit úplně sami, existují hned 4 skvělé možnosti, jak získat příspěvek na letní tábor 2017.

Příspěvek na letní tábor od zdravotní pojišťovny

Příspěvky na letní rekreační aktivity dětí patří každoročně k nejžádanějším pojištěneckým benefitům zdravotních pojišťoven. Obvykle jde o několik stokorun, ale příspěvek jde často čerpat i na tzv. příměstské tábory a to za předpokladu, že trvají alespoň čtyři dny.

Seznam pojišťoven přispívajících na letní tábor

Všeobecná zdravotní pojišťovna (111)

  • Tato pojišťovna se všemi svými klienty s příspěvkem na letní tábor nepočítá. Šanci mají jen děti, které se mohou účastnit programu Za zdravým vzduchem, tedy o děti, které žijí v místě, kde je limit znečištění smogem překračován více než 35x ročně. Příspěvek může být až 1200 Kč, ale podmínkou je navštěvování mateřské nebo základní školy a délka pobytu na táboře přesahují 5 dní.

Průmyslová zdravotní pojišťovna (205)

  • Od této pojišťovny můžete každé dva roky získat jako příspěvek na letní tábor rovných 300 Kč. Využít ho mohou děti ve věku 6-16 let, které se účastní tábora dlouhého alespoň 4 dny.

Oborová zdravotní pojišťovna (207)

  • OZP nabízí sbírání bodů za různá preventivní vyšetření a zdravé aktivity v rámci programu VITAKONTO, které můžete následně proměnit mimo jiné i na příspěvek na letní tábor. Výše příspěvku záleží na vaší píli, ale průměrně šlo v minulém roce o 600 Kč.

Ostatní pojišťovny příspěvek tohoto typu nenabízejí. Čerpat ale můžete jiné benefity, například příspěvek na školu v přírodě, lyžařský kurz nebo dětské sportovní aktivity. Nezapomeňte, že v případě změny pojišťovny ztrácíte u své stávají obvykle nárok na jakékoliv benefity, s výjimkou utracení bodů ze zdravotních programů.

Příspěvek na letní tábor od zaměstnavatele

Jestliže pracujete u zaměstnavatele, který zároveň podporuje odbory, můžete o příspěvek zažádat jednoduše u Fondu kulturních a sociálních potřeb. Výše příspěvku na dítě je u OSPKOP celých 1 000 Kč. Odbory spadající pod Českomoravskou konfederaci odborových svazů pak poskytují i další menší slevy závislé na typu tábora.

Rekreace dítěte můžete být také součástí tzv. zaměstnaneckých benefitů. Informujte se proto na personálním oddělení firmy. Příspěvek na letní tábor lze ale většinou čerpat jen na pořadatele akcí, které váš zaměstnavatel podporuje.

Slevy přímo od organizátorů tábora

Každý rok spolu poskytovatelé jednotlivých táborů svádějí rafinovaný boj o zákazníka. Slevu na letní tábor můžete tak získat při včasné rezervaci ale i při nabídkách last minute. Mnoho pořadatelů také nabízí levnější pobyt sourozencům nebo kamarádům, které pozval jiný účastník tábora. Existují také věrnostní programy za opakovanou účast nebo za včasnou platbu rezervace.

Příspěvek na letní tábor v hmotné nouzi

Na letní tábor můžete své dítě také zapsat díky dávkám tzv. mimořádné okamžité pomoci. Je určen především finančně a sociálně slabším rodinám, které pobírají některý z příspěvků na živobytí. O příspěvek lze zažádat na kontaktním pracovišti Úřadu práce. Na jeho přiznání není žádný nárok a vždy záleží na posouzení žádosti kompetentními pracovníky. Příspěvkem okamžité mimořádné pomoci obvykle uhradíte celou potřebnou částku, která ale nesmí překročit na jedno dítě desetinásobek životního minima (34 100 Kč).


O příspěvek na letní tábor 2017 můžete obvykle u všech institucí požádat i zpětně. Stačí doložit originál účtenky s částkou, kterou jste za danou aktivitu zaplatili.

Aktualizováno v lednu 2017

0.0
Sending
Uživatelské hodnocení: 5 (2 hlasy)

Leave a Reply