Máte v pořádku povinnou výbavu automobilu a znáte nové povinnosti?

V letošním roce sice nepřibyly nová nařízení v povinné výbavě, ale i tak ji musíte mít v pořádku. Novinek se ale řidiči dočkali, poslední začaly platit v únoru. Buďte při kontrole v klidu a připravte se s naším článkem.

https://maste-ru.ru/

Až vás při vašich cestách zastaví policejní kontrola, můžete být připravení a vědět, že máte celou povinnou výbavu v pořádku a že třeba nepřijdete o malý techničák. Ať už se chcete ujistit nebo nevíte přesně, co do výbavy patří, čtete ten správný článek.

Seznam povinné výbavy automobilu

  • náhradní pojistky, od každého druhu 1x
  • náhradní žárovky, od každého druhu 1x (s výjimkou výbojek)
  • nářadí potřebné k výměně žárovek
  • příruční zvedák, který má nosnost určenou pro vaše auto
  • reflexní vesta
  • výstražný trojúhelník
  • klíč na matice kol
  • náhradní kolo – ráfek s pneumatikou, v případě, že je na autě víc typů kol, musíte mít náhradní kolo pro každý typ. Náhradní kolo nemusíte mít, pokud  je vaše auto vybavené indikací defektu nebo pneumatikami s možností nouzového dojetí, nebo pokud mát ve voze certifikovanou sadu na opravu pneumatiky
  • autolékárnička

Dejte si pozor na nové povinnosti

Od 20. února začala platit novela tzv. zákona o silničním provozu. Mimo jiné určuje řidičům před jízdou novou povinnost: očistit čelní a boční skla auta od námrazy, sněhu nebo jiných nečistot a odstranit kusy ledu a sněhu z auta a jeho nákladu. A to, aby se za jízdy nemohly uvolnit a ohrozit další řidiče.

Novinkou je navrácení jedné z pravomocí policistů. Pokud policista při kontrole určí, že je vaše auto ve špatném technickém stavu a může kvůli tomu být nebezpečné, zadrží vám malý technický průkaz přímo na místě. Svůj malý techničák dostanete okamžitě potom, co předložíte doklad z STK potvrzující odstranění závad.

Součástí změn je i nová povinnost chodců, kteří jdou při snížené viditelnosti po silnici. Musí na sobě mít dobře viditelně umístěné reflexní prvky. Odborníci doporučují, abyste si je umístili na nohy. Musíte tak počítat s tím, že kdybyste měli nehodu nebo vaše auto bylo jinak nepojízdné a vy byste potřebovali dojít pro pomoc, budete vy (a případně další spolujezdci) muset být označení. Pro takový případ je dobré vozit s sebou pár vest, nebo aspoň reflexních proužků, navíc.

Aktualizováno v lednu 2017

0.0
Sending
Uživatelské hodnocení: 4.13 (8 hlasů)

Leave a Reply