Neotřelé tipy na dárky pro celou rodinu

Vánoce se kvapem blíží, a vy stále ještě uvažujete, čím potěšit maminku, dědečka nebo třeba pubertální dcerku? Sesbírali jsme spoustu užitečných tipů napříč internetem, které pomohou i těm nejváhavějším z vás. Pojďte se inspirovat spolu s námi!

Dárky jsme rozdělili podle toho, komu by nejspíš udělaly největší radost. To ale neznamená, že musíte pátrat pouze a jen ve své kategorii. Zajímavé tipy se totiž mohou objevit i tam, kde byste je nečekali!

Dárky pro muže

Všeobecně platí, že nejlépe se dárky vybírají podle koníčků dotyčného. Nesnažte se však za každou cenu ohromit něčím skutečně velkolepým. Riziko špatného výběru je totiž velké. Zapálený rybář nejspíš příliš neocení prut, který mu nepadne o ruky a kutil nebude mít radost už ze čtvrté univerzální vrtačky. Možnosti jsou dvě: buď se informujte přímo u zdroje – jinými slovy, požádejte obdarovaného, by vám označil konkrétní druh a typ výrobku nebo požádejte o pomoc někoho, kdo problematice opravdu rozumí.

Anebo se zaměřte na drobnosti, které s tématikou nějakým způsobem souvisejí. Dobrým tipem jsou třeba trička s potiskem, hrnky s tématickými nápisy nebo nejrůznější vychytávky  mobil s dekorativními prvky.

Chcete se koníčkům vyhnout úplně? I to může být dobrá cesta. Za pátrat tak můžete třeba po:

 • Vůni do auta v originální provedení. Dobrý nápad je totiž nade všechno.
 • Dárkové sady s laskominami. Poohlédněte se třeba po takových, které si musí obdarovaný doslova vypáčit z bedny. Pod stromečkem tak nebude chybět ani trocha zábavy.
 • Cokoliv k mobilu – nápaditý držák, obal nebo třeba předplatné zajímavé služby může být tím nejlepším dárkem celých Vánoc.
 • Předplatné oblíbeného periodika.
 • Voucher do luxusní restaurace – nejlépe pro dva. Ale nebuďte zklamaní, pokud si jako doprovod vybere někoho jiného než vás.
 • Poukaz na zážitky. Trh s nimi se v posledních letech rozrostl. Věděli jste, že darovat můžete třeba jízdu tankem, návštěvu leteckého simulátoru nebo třeba návštěvu větrného tunelu? V široké nabídce si určitě něco vyberete. A na našem trhu existují i portály, které nabízejí koupi hned několika zážitků najednou, z nichž si obdarovaný poté vybere ten, který se mu líbí nejvíce. Zaručeně tak nemůžete šlápnout vedle.
 • Kvalitní alkohol – vybírejte luxusní edice nebo dárkové sady třeba se skleničkou.
 • Dobrým tipem mohou být také únikové hry. Najdete už i v malých městech – vždy si však ověřte reference, zvláště pokud jdete poprvé!
 • Tématické kurzy: miluje muž, které mu vybíráte dárek třeba vření? Zajímá se o kryptoměny nebo by i rád prohloubil své počítačové znalosti? Vyberte mu ten správný kurz a těšte se z jeho radosti.

Dárky pro ženu

Kdovíproč bývá jako nejlepší dárek pro ženy doporučována kosmetika. Bohužel zkušenosti v tomto oboru jsou nepřenositelné, takže co jedné ženě vyhovuje může druhé přivodit nepříjemné pupínky a začervenání. Takže pokud opravdu chcete ženu kosmeticky potěšit, vybírejte výrobky s přírodním složením nejlépe v kvalitě BIO. Navíc tak obdarované dáte najevo, že vám na ní skutečně záleží a že jste se výběru toho správného dárku věnovali opravdu pečlivě. A jaké další tipy na dárky pro ženu máme v záloze?

 • Zážitkové kurzy – jednoznačně! Je lib kurz raw vaření, fotografování nebo třeba něco z výtvarné oblasti? Tady se zkrátka nedá šlápnout vedle, stačí jen vybírat podle koníčků a zájmů.
 • Wellness dárky – proč nedarovat třeba poukaz na masáž nebo rovnou na víkendový pobyt plný všemožného hýčkání, který si obdarovaná po tom předvánočním stresu určitě zaslouží?
 • Máte doma knihomolku? Pak je napůl vyhráno. Místo nákupu konkrétních titulů však doporučujeme spíše dárkový poukaz do oblíbeného knihkupectví (aby se pod stromečkem nesešly dvě stejné knihy) nebo nějakou drobnost s knižní tématiku – třeba obal nebo záložku.
 • Balíček oblíbených laskomin – třeba belgická čokoláda bude určitě trefou do černého!
 • Nabídka společně stráveného času – vezměte svou přítelkyni, sestru nebo kamarádku třeba na společnou večeři, na oblíbený muzikál nebo na kurz přežití. Takový dárek si určitě užijete!

Dárky pro děti

Pokud máte doma menší ratolesti, určitě už poctivě odškrtáváte položky z dlouhého přání Ježíškovi. Ale proč se omezovat jenom na hračky? Zkuste jim letos Vánoce udělat trochu pestřejší.


 • Společenské hry jsou tutovka. Před nákupem si však ověřte jejich vhodnost právě pro vaše děti – na internetu existuje množství recenzí od (ne)spokojených rodičů, které vám mnohé napoví.
 • Fotodárky jsou také fajn. Děti určitě ocení nějakou drobnost do pokoj s tváří maminky a tatínka.
 • Kupte poukaz pro celou rodinu třeba na návštěvu zábavního parku nebo do interaktivního muzea. Pro menší děti doplňte dárek barevnou fotografií, aby hned měly jasno, na co se mohou těšit.
 • Perfektním tipem je také cokoliv spojeného se zvířátky. Tak proč nezaplatit vaší princezně projížďku na poníkovi nebo nevzít děti na farmu, kde se mohou o kozičky nebo králíčky postarat vlastními silami?

Dárky pro kluka

Obdarovat teenagera patří rozhodně k nejtěžším úkolům vůbec. Nic nechce, nic nepotřebuje a uspokojil by ho snad jen nejnovější model iPhonu. Ale neházejte hned flintu do žita a vyzkoušejte následující tipy:

 • Předplatné oblíbených služeb – proč mu do mobilu nezaplatit třeba předplatné na poslouchání oblíbené hudby nebo oblíbenou televizní stanici, aby mohl příště na své oblíbené seriály koukat přímo a ne až poté, co je kdesi zadarmo stáhne?
 • Chce být vaše skoro dospělé dítě spisovatelem, expertem na PC nebo třeba koučem ve fitness? Zaplaťte mu kurz s oblíbenou tématikou a uvidíte, jak bude spokojený.
 • Některé věci se zkrátka nedají dělat jinak než ve skupině. Teenager je tvor společenský, takže poukaz na únikovou hru nebo paintball pro něj a jeho kamarády může být tím pravým.
 • Čte, ale knihy ho pomalu vystrkují z pokojíčku? Pak by ho mohla zaujmout čtečka knih.

Dárky pro holku

 • O kosmetice jsme už mluvili, ta přírodní je dobrým tipem. Popřemýšlet můžete také nad kurzem líčení nebo podobnými aktivitami.
 • Den se stylistkou nebo voucher do kavárny pro dvě umožní dospívající dívce vzít s sebou i svou nejlepší kamarádku. A to je zaručeně dárek nad dárky!
 • Drahý parfém také neurazí, ale musíte si být jisti, jaké typy vůní obdarovaná preferuje!
 • Určitě neurazí ani dárkový poukaz do oblíbeného obchodu s oblečením. Určitě s ním tak uděláte větší radost než s nesedícím svetrem nebo tričkem v barvě, která je letos OUT.

Dárky pro babičku a dědečka

Určitě není dobré odbývat starší generace jen ponožkami nebo dobrým vínem. I když tvrdí, že nic nepotřebují, nenechte se zmást. Zaměřte se na dárky, které skutečně udělají radost. A jaké máme na mysli?

 • Fotodárky – vzpomínky na vnoučata jsou něčím, co ničím nenahradíte. Kalendář, fotokniha nebo třeba hrneček na ranní kávu s tvářičkami smějících se vnoučků určitě udělají radost všem!
 • Nástrahy moderní doby někdy seniorům připomínají nepřehledné bludiště. Tak proč jim nezaplatit třeba kurz ovládání PC nebo Smartphonu pro seniory? Možností je přece tolik!
 • Pošlete své drahé rodiče či prarodič na výlet třeba do lázní se vším všudy. Budou tak mít čas jenom pro sebe a dokonale si odpočinou.
 • Zvláště ženy vnímají charitativní rozměr Vánoc. Můžete jim tak udělat radost třeba certifikátem, který dokazuje, že jste ušetřenou tisícikorunu věnovali na stavbu školy v Africe. Potěší i nejrůznější handmade dárky, z nichž jde určitě procento na podporu potřebných na celém světě.
 • Proč si Vánoce neozvláštnit vůněmi? Věděli jste, že existují třeba knihy či omalovánky s parfémovanými stránkami? Takový dárek skutečně překvapí.

Tak co říkáte? Inspirovali jsme vás při výběru vánočních dárků nebo máte své vlastní zaručené tipy?

Sending
Uživatelské hodnocení: 5 (3 hlasy)
Tags:

Leave a Reply