Zlaté historické mince a zlaté investiční mince zhodnotí finanční prostředky lépe než důchodové spoření

Cena zlata se za posledních deset let zdvojnásobila, a proto investice do zlatých mincí představuje jisté zhodnocení s nulovým rizikem. Vybírat můžete ze široké palety zlatých investičních mincí, medailí nebo ze zlatých historických mincí.

Investiční mince přináší konzervativním investorům jistotu

Diverzifikujte riziko investic a zapřemýšlejte o koupi zlaté investiční mince. Zlato nabývá nejvyšší hodnoty právě v době ekonomické krize, kdy je po něm jako po spolehlivém investičním nástroji největší poptávka. Investičním horizontem pro nákup zlaté investiční mince by měla být doba minimálně pěti let.

Zlatá investiční mince zhodnotí vložené finanční prostředky. Cena zlata se za posledních deset let zdvojnásobila, proto investicí do zlatého kovu máte jistotu zhodnocení. Investice může být alternativou ke stavebnímu spoření, k nákupu akcií nebo k důchodovému spoření. Spoření, které nabízí banky, spořitelny či další instituce, nepředstavuje tak výnosný a zároveň jistý investiční nástroj jako zlaté investiční mince. Investiční zlato osvobozuje zákon od placení DPH.

Mince emituje v České republice Česká národní banka, v ostatních státech světa to jsou dané centrální banky nebo jimi pověřené speciální instituce.

Proč zakoupit zlaté mince

  • Osvobození od DPH
  • Můžete učinit výhodnou investici jako alternativu k důchodovému spoření
  • Skvělý dárek pro vaše blízké – děti, vnoučata, prarodiče
  • Perfektní likvidita – garantovaný výkup mincí (je uvedeno vždy u příslušné mince v nabídce)
  • Jistota zhodnocení vynaložených peněz
  • Nulové riziko inflace

Zlaté historické mince: originál nebo novoražba

Z nabídky si můžete vybrat buď novoražbu, nebo originální minci, která se razila v uvedených letech. Novoražba znamená, že certifikovaná mincovna daného státu, který v minulosti razil mince, vyrábí tyto staré mince dále s novou datací. Cenný kov je označen za novoražbu. Například u jednodukátů, které byly raženy od roku 1612 do roku 1914, jsou všechny mince s datem 1915 považovány za novoražbu. Uvedené mince razí rakouské mincovny jako oficiální novoražbu. Mezi vzácné originální mince (nikoli novoražby) patří například zlatá mince „100 Lira Viktor Emanuel III. 1912“, „Sovereign British Empire“ – sada zlatých mincí Krále Jiřího V. z let 1911 – 1930 (Standard), zlatá mince „4-Dukát“ Františka Josefa I. z roku 1856, zlatá mince „100 Lira Viktor Emanuel III. 1923“, zlatá mince „20 Soles 1863“ nebo zlatá mince „100 Soles Oro 1966“.

Na čem závisí cena zlaté historické mince

Cena se odvíjí dle ryzosti zlata, roku výroby a velikosti nákladu. Pokud se náklad pohybuje do 5 000 ks, získávají mince vysokou hodnotu na své ceně, jsou vyhledávané investory a jejich hodnota se zvyšuje. Někdy sběratelé nemají přesný údaj o výši nákladu, ale všeobecně se ví, že dané kousky byly vyrobeny v limitovaném neboli omezeném nákladu, a toto zvyšuje jejich cenu. Mince v nákladu do 20 000 ks jsou mezi investory vyhledávané a jejich cena neustále stoupá. Dostupnější jsou mince o nákladu mezi 500 0000 kusů až 1 milionem.

U mincí záleží i na roku ražby. Některé jsou dle poptávanosti dostupné ihned, jiné na objednávku nebo pouze na vybraných pobočkách či v e-shopu. Ceny vybraných druhů mincí si může zákazník u obchodníka zafixovat. Při nákupu uvidíte vždy v medailonku mince, zda je nutná fixace ceny či nikoli. Pokud je uvedeno, že fixace ceny nutná není, předpokládá prodejce fixaci v okamžiku vytvoření objednávky.

Mince prodávají certifikovaní prodejci i on-line

V e-shopu www.zlataky.cz si vyberete pro vás tu pravou zlatou minci. Provozovatelé jsou registrováni u České národní banky jako spolehliví smluvní partneři pro prodej sběratelského materiálu. Nákupem je zákazníkům garantován bezpečný prodej pravých zlatých mincí.

Nákup mincí v e-shopu je snadný, ale pokud byste přeci jen potřebovali s něčím poradit, zeptejte se prodejce skrze kontaktní formulář.

Sending
Uživatelské hodnocení: 0 (0 hlasů)

Leave a Reply