Zvýhodněná dovolená pro seniory (dovolená 55+)

Pokud jste senior ve věku nad 55 let, tak máte od Evropské unie nárok na příspěvek na dovolenou ve vybraných zemích. Příspěvek získáte v rámci programu Europe Senior Tourism, který je určen všem osobám, které mají trvalé bydliště na území Evropské unie. V rámci programu je možné získat dotaci 150 Euro na osobu.

Program Dovolená pro seniory má za cíl podpořit osoby starší 55 let při jejich cestování, snížit náklady na dovolenou a otevřít cestovní trh i seniorům, kteří se často cestovat bojí, nebo jim na dovolenou v zahraničí nezbývají finanční prostředky.

Podmínky dotované zájezdy 55+ v kostce:

 • trvalé bydliště na území Evropské unie
 • jedna osoba účastnící se dovolené pro senioru musí být ve věku nad 55 let
 • doprovod jede také za zvýhodněnou cenu aniž by musel dovršit požadovaný věku

Dovolená pro seniory (dovolená 55+) a další účastníci:

Pro získání dotace 150 euro na osobu je potřeba, aby se dovolené účastnil alespoň jeden senior ve věku nad 55 let. Další osoba, které se dovolené účastní může následně čerpat také tuto dotaci bez ohledu na svůj věk. Příspěvek 150 euro je tak vhodný například pro prarodiče a vnoučata.

V kterých termínech je možné využít dotované zájezdy 55+?

Dotované Senior 55+ zájezdy jsou určeny pouze pro termíny předsezónní a posezónní. Nemůžete se tedy například v hlavní sezóně vypravit k moři. Toto omezení je především z důvodu, aby nedocházelo ke zneužívání dotací v rámci programu Europe Senior Tourism.

Jaké regiony jsou zapojeny do dotované dovolené pro seniory 55+?

V rámci programu Dovolená 55+ je možné vyrazit například na návštěvu Španělska, Itálie, Andalusie, Egypta, Tuniska, Mallorky, Kanárských ostrovů, Sicílie, Baleárských ostrovů, Kypru či Malty.

U některých cestovních kanceláří může být podmínka, že v případě španělských destinací (Andalusie, Menorca, Mar Menor) může být senior doprovázen pouze jedním dalším cestujícím libovolného věku.

Co je většinou zahrnuto v ceně zájezdu pro seniory?

 • Letecká nebo autobusová doprava
 • Ubytování pouze v 3*, 4* a 5* hotelech.
 • transfery letiště – hotel – letiště
 • základní palivový příplatek a letištní taxy
 • deklarovaná strava (snídaně, polopenze, plná penze, all inclusive)
 • služby delegáta cestovní kanceláře
 • pojištění CK pro případ úpadku
 • půldenní nebo jednodenní výlet (může být změněno dle nabídky jednotlivých CK)

V ceně zájezdu většinou není zahrnuto cestovní pojištění. Zájezdy pro seniory jsou koncipovány pro danou věkovou kategorii, tak aby nedošlo k situaci, kdy senior nebude zvládat naplánovaný program.

Jak zažádat o příspěvek na dovolenou v rámci dotačního programu?

Pokud byste chtěli využít příspěvek 150 euro na dovolenou pro seniory od Evropské unie, tak nejsnazší řešením je příspěvek řešit přímo s vybranou cestovní kanceláří, která Vám pomůže s jeho získáním.

0.0
Sending
Uživatelské hodnocení: 0 (0 hlasů)

Leave a Reply