Jak se pohodlně a výhodně dostat na letiště?

Potřebujete se dostat na letiště a nejste si jistí, který způsob bude nejlepší? Přinášíme vám přehledné informace, které vám ulehčí rozhodování.

Nemáte-li cestu na letiště v rámci zájezdu od cestovní kanceláře, musíte si kromě sehnání letenky zajistit i dopravu. Je lepší jet vlastním autem a nechat ho na letišti nebo v blízkém okolí, anebo pro vás bude jednodušší použít hromadnou dopravu?

Doprava na letiště autem

Pokud vyloučíme možné komplikace, jako poruchu nebo zácpy, patří cestování autem na letiště bezesporu k nejpohodlnějším způsobům. I když se vám tato varianta může i dost prodražit.

  • Odveze vás někdo jinýParkování na letišti bývá v prvních minutách (10-15 min.) zdarma. Má-li vás na letiště kdo odvézt, i s případným proplacením jeho zpáteční cesty se vám tento odvoz vyplatí víc, než případné parkování na letišti nebo v jeho okolí po dobu, kdy budete pryč.
  • Parkování zdarma nebo se slevouK některým letenkám dostanete zdarma i parkování, a to nejčastěji u větších portálů specializujících se na prodej letenek a dovolených. Samotné cestování kanceláře mají na placených parkovištích také značnou slevu, kterou poskytují i svým klientům.
  • Zaparkujete na letištiSazby za parkování na letišti se liší podle toho, na jak dlouhé období tu chcete auto nechat. Čím delší, tím levněji vás to vyjde. Ale i tak patří parkování přímo na letišti, i v ekonomických úsecích, k nejdražší variantě.
  • Zaparkujete u letištěJe dobré se podívat na parkování u letiště na soukromých zahradách nebo pozemcích, odkud vás na letiště a poté zpátky k autu také odvezou. Ušetřit můžete, i když si místo zarezervujete předem.
  • Zaparkujte ve městěNěkdo volí parkování ve městě, které je blízko letiště. Je ale důležité myslet na bezpečnost auta a místo, kde jej necháte, si pořádně prověřit.
    • V Praze patří k oblíbeným lokalitám ulice U letiště, Za vokovnickou vozovnou nebo parkoviště u obchodního centra Šestka nebo Metropole Zličín (ze všech uvedených míst se dá na letiště dostat autobusem).
    • V Brně lidé zdarma využívají třeba parkoviště Lídlu na ulici Řípská, který je blízko autobusové zastávky, nebo v části Slatina (lepší jsou sídliště než ulice s rodinnými domy, protože místním se to ne vždy líbí a odnáší to cizí auta).

Kombinovaná cesta vlakem a autobusem

Bez starostí a poměrně pohodlně se na letiště dostanete kombinací vlaku a autobusu. Se speciální jízdenkou až na letiště navíc ušetříte. Nabízí ji České dráhy a RegioJet. Na zpáteční cestu máte 30 dnů a koupit si ji můžete s několikaměsíčním předstihem (České dráhy na takto zakoupené jízdenky dávají slevu).

Doprava na letiště autobusem

Na letiště se můžete dostat i dálkovými autobusy, které buď na letiště přímo zajíždí, nebo na ně navazují spoje jedoucí na letiště. Tento způsob je vhodný nejen pro cestu na tuzemská letiště, ale i na ta zahraniční, kdy nemusíte řešit žádné další přestupy, nebo je pro vás připravený návazný spoj. U nás se na letiště dostanete autobusy Student Agency nebo LEO Express.

Cestování na zahraniční letiště

Máte-li odlétat z některého ze zahraničních letišť, jsou možnosti dopravy i parkování obdobné jako na těch našich.

Letiště v Bratislavě

Kombinací vlaku a autobusu městské hromadné dopravy, který odjíždí z bratislavského hlavního nádraží, se pohodlně dostanete až na letiště.

Jste-li ochotní riskovat, můžete vyzkoušet parkování u AVION Shopping Parku, vzdáleného asi 1,5 km od letiště, na které se odtud dostanete autobusem.

Letiště ve Vídni

Vlakem se dostanete pohodlně do Vídně, kde se buď rychlodráhou ze stanice Vídeň-střed (Wien-Mitte) přepravíte za 16 minut na letiště, nebo na hlavním nádraží (Wien Hauptbahnhof )přestoupíte na dálkové vlaky, které také směřují na letiště.

Zkombinovat můžete i dopravu na letiště autobusy, a to buď přímo z centra, hlavního vlakového nádraží nebo od nákupního centra Donauzentrum.

Vídeňské letiště nabízí pro prvních 100 zákazníků každý měsíc parkování za 1 € na den na libovolnou dobu, kterou si nejlépe zajistíte včasnou online rezervací. Parkování zdarma můžete vyzkoušet třeba ve vesnici Fischamend, odkud se na letiště přepravíte vlakem.

Letiště v Katovicích

Vlakem přicestujete s RegioJetem do Ostravy, odkud přestoupíte na smluvní mikrobusy polského majitele, které vás odvezou až na letiště v Katovicích, s LEO Expresem přestoupíte ke smluvnímu dopravci přímo v Katovicích.

Pro auta s českou a slovenskou SPZ nabízí parkování na katovickém letišti s 90% slevou na nehlídaném parkovišti (minimálně 2 dny, platba v hotovosti) a s 25% slevou na hlídaném parkovišti (minimálně 3 dny, platba v hotovosti).

0.0
Sending
Uživatelské hodnocení: 0 (0 hlasů)
Tags:

One Response

  1. Honza 27.3.2020

Leave a Reply