Akční letenky výrazně sníží cenu vašeho cestování

Letenky za akční ceny seženete nejen v nejméně vytížených dnech a mimo hlavní sezónu dovolených, ale na poslední chvíli i v těch nejžádanějších termínech. Přinášíme vám tipy, jak se k akčním letenkám dostanete co nejsnadněji.

Náklady za cestování tvoří podstatnou část výdajů na jakoukoli cestu. Abyste nezruinovali celý svůj rozpočet, vyplatí se pohlídat si akční letenky. Rady týkající se cestování letadlem najdete také v našich dřívějších článcích.

Dejte si pozor na zpáteční letenky u akčních cen i na skryté poplatky

Někdy platí akční cena jen pro let do cílové destinace, ale už ne pro cestu zpátky. Kromě skrytých poplatků si proto všímejte i toho, na kolik vás vyjde zpáteční letenka nebo jestli si na váš termín zvládnete sehnat jinou, třeba i u odlišné letecké společnosti.

Nejsnadněji se ke konečné ceně dostanete tak, že vyplníte celý rezervační proces až před poslední krok závazného potvrzení nebo zaplacení.

Ujistěte se, že je vaše letenka opravdu akční

24 hodin po nákupu nebo rezervaci letenky zkontrolujte, jestli totožná místa pro váš let ještě nezlevnila. Pokud k tomu došlo, kontaktujte svoje aerolinky s požadavkem na zrušení vašeho původního letu z tohoto důvodu. Obvykle vás nechají přerezervovat si letenku bez dalších poplatků.

Nevyhýbejte se business třídě

Vylepšení cestovní třídy na obchodní zdarma se dočkáte už jen výjimečně. Ale stále můžete pátrat po akčních letenkách v této kategorii. Ve vhodných obdobích, kdy se dá očekávat méně pracovních cest (jako jsou prázdniny a svátky), bývá i v business třídě méně plno a místa spadají do akčních letenek.

Po akčních letenkách pátrejte pořád a kdekoli


Akční letenky se mohou objevit náhle (třeba kvůli stornování) a bývají rychle rozebrané. Proto při každé příležitosti zkontrolujte některou ze stránek, které se zabývají právě vyhledáváním výhodných letů.

Ke kontrolám vám stačí mobil, pro rezervaci si pak doběhnete k počítači nebo zavoláte někomu, kdo za vás rezervaci dokončí (nachystejte si mail, kde vypíšete všechny potřebné údaje, aby se daly jen rychle zkopírovat).

Kromě specializovaných stránek a sociálních sítí leteckých společností můžete využít hlídací agenty, tedy systém, který vám pošle aktuální nabídky na mail. Ze zahraničních patří k oblíbeným třeba airfarewatchdog.com a z českých pelikan.cz.

Z akčního letu nemusíte mít obavy

Přestože častěji seženete akční letenky spíše u nízkonákladových společností, nemusíte se bát, že by kvalita poskytovaných služeb nebo vybavení byla výrazně horší. Vyhledávače občas dávají ty nejmenší z nich až na poslední místa, i když jsou výhodnější. Prohlédněte si proto celou nabídku.

Nízkou cenu, kromě třeba jednoduššího zařízení paluby, udržují také zpoplatněné služby, takže pokud chcete ušetřit, nakupte si jídlo a pití (v odpovídajícím povoleném balení) ještě před nástupem do letadla.

Sending
Uživatelské hodnocení: 5 (2 hlasy)

Leave a Reply