Jak za levnou letenku nezaplatit nakonec hodně?

Cestování s levnými letenkami se většinou vyplatí, pokud si pohlídáte skryté náklady. A zároveň je potřeba věnovat čas i těm částem smlouvy, které jsou psány drobným písmem. I když kupujete, anebo získáte levnou letenku, tak se vám nemusí podařit udržet její nízkou cenu, protože některé výdaje nejsou do ceny levné letenky zahrnuté. Také se vám může stát, že se v případě zrušení letu nebo jeho zmeškání nedočkáte žádné náhrady, i když byste ji očekávali.

Cestovní pojištění u levných letenek

Automatickou součástí může být někdy při objednávání letenky cestovní pojištění, případně další služby. Je potřeba si proto všechny kroky objednávky pečlivě hlídat a cestovní pojištění odškrtnout. Užitečné informace o cestovním pojištění po celém světě najdete v našich článcích tady.

Poplatky za zavazadla

Příruční zavazadla do určité velikosti a hmotnosti (podrobné informace najdete na stránkách konkrétní letecké společnosti) si u nízkonákladových letů můžete vzít zdarma s sebou. Všechna ostatní zavazadla si ale musíte zaplatit, a někdy to bývají velmi vysoké částky. Některé aerolinky nabízí výhodnější ceny za rezervaci zavazadla předem.

Občerstvení v letadle

Vzhledem k posledním trendům se na jídle snaží ušetřit i jiné než nízkonákladové společnosti, kde jídlo podávané na palubě nebývá součástí letu běžně. Musíte počítat s tím, že si s sebou vezmete jen malé množství potravin, které si často musíte koupit pouze na letišti. A v případě, že si jídlo budete chtít dokoupit za letu, zaplatíte si pořádnou přirážku.

Poplatky za nákup levné letenky a odbavení

Někdy můžete zaplatit nejen zprostředkovateli za nákup levné letenky, ale také za platbu kartou při online nákupu. Tento poplatek je u většiny karet a letecké společnosti ho pojmenovaly jako rezervační poplatek. Počítejte také s tím, že u většiny nízkonákladových společností si zaplatíte i odbavení nebo online check-in (což je levnější varianta).

Pozor na navazující lety

Pokud plánujete při cestě víc letů s nízkonákladovými společnostmi, pohlídejte si nejen dostatečný odstup (zmeškání navazujícího letu by vám nemuseli zohlednit, zvlášť, pokud aerolinky střídáte), ale také cílové letiště. Některé společnosti ve snaze ušetřit využívají okrajová letiště u velkých měst a vy byste tak mohli mít problém se dostat včas na svůj navazující let. Navíc doprava ze vzdálenějšího letiště vás přijde na další peníze.

Skryté poplatky a informace drobným písmem

Většina nízkonákladových společností létá bez palivových příplatků, na ně si dejte pozor především u normálních aerolinek nabízejících zlevněné letenky nebo pokud chcete letenku zdarma za nalétané míle (těmto poplatkům se nevyhnete). A raději si přečtěte informace drobným písmem, abyste například nebyli překvapení při úplném zrušení letu.

0.0
Sending
Uživatelské hodnocení: 5 (1 hlas)
Tags:

Leave a Reply