Jak si zajistit nejlevnější letenky?

Plánujete někam letět a chcete ušetřit právě na letence a tak hledáte levné letenky? Při investici trochy času na vyhledávání a dodržení několika pravidel se vám podaří na výdajích za cestování výrazně ušetřit.

Utajte své vyhledávání levných letenek

Pro každé vyhledávání si otevřete nové okno v anonymním režimu (před novým vyhledáváním okno – i to v anonymním režimu prohlížení – zavřete). Ceny letenek se při opakovaném hledání zvyšují, aby vás vystrašily, že za chvíli budou ještě dražší a motivovaly vás k rychlému nákupu. Prodejcům ke zjištění, co hledáte, slouží Cookies, které se při prohlížení v anonymním režimu neukládají.

Najděte si nejlevnější den pro váš let

I když mnoho teorií tvrdí, že nejlepší pro ušetření peněz je zamluvit si let na úterý, nemusí to být vždy pravda. Obecně je nelepší se vyhnout se dnům od soboty do pondělí, svátkům a obdobím letních dovolených. Nejlevnější den v týdnu můžete odhalit i sami, na stránkách Skyscanner si vyhledáte města odletu a příletu a místo konkrétního data zvolíte celý měsíc. Podobně fungují i Google Lety, kde si navíc můžete letenku rovnou rezervovat a máte k dispozici mapu.

Létejte z okolních zemí

Někdy se vám podaří ušetřit i tisíce na letence ze zemí okolo České republiky. Do Vídně, Frankfurktu, Mnichova nebo Bratislavy se pohodlně dostanete vlakem nebo autobusem (u lístku na vlak koupeném v předstihu přes internet navíc můžete i ušetřit).

Porovnávejte levné letenky

Před výběrem konkrétní letenky se nespoléhejte jen na největší vyhledávače, jako jsou Letuška.cz nebo Královna.cz, ale podívejte se i na stránky dané letecké společnosti, kde mohou být díky jiné kombinaci dat odletů a příletů a bez zprostředkujícího poplatku nižší ceny.

Na dlouhé cesty s několika společnostmi

Chystáte-li se na delší cestu, při které byste museli přestupovat nebo která jde rozdělit, zkuste se podívat, jestli by nebylo výhodnější zvolit různé aerolinky. Vždy si ale nechejte dostatečný odstup pro mezipřistání, protože by vám zmeškání navazujícího letu pravděpodobně nikdo nenahradil. Ještě lépe se vám využití letů s více společnostmi bude hodit, budete-li chtít strávit pár dnů i v zemi mezipřistání.

Nízkonákladové společnosti

Jsou vhodné pro cestování na jednom kontinentu. Musíte si u nich dát pozor na další náklady, které nejsou zahrnuté do ceny letenky (jako je třeba občerstvení, pojištění nebo příplatek zavazadlo).

Číhejte na slevy na levné letenky

Letecké společnosti u nevytížených letů obsazují letadla výrazným zlevněním letenek. Můžete je vyhledat nejen pomocí specializovaných webů (Pelikán.cz), ale i samostatným sledováním sociálních sítí leteckých společností a odebíráním novinek přes jejich RSS kanál.

Využijte služeb cestovních kanceláří a lokálních společností

Cestovky často (i když ne vždycky) nabízí výhodné ceny díky smluvním vztahům. Můžete zkusit porovnat, co najdete sami s jejich nabídkou a případně se jim o existenci výhodnějšího způsobu zmínit. Někdy se může stát, že od cestovky pak dostanete ještě lepší cenu. Vyplatí se to především u letů na dlouhé vzdálenosti.

Jindy může být výhodné se podívat po malých místních leteckých společnostech, které porovnávače letenek nezobrazují. Stačí je zkusit najít přes obecný vyhledávač.

Víte, kam a kdy cestujete? Nečekejte na poslední chvíli

Někdy jsou letenky lacinější těsně před odletem, ne vždy se vám je ale podaří koupit. Nízkonákladové společnosti naopak levné letenky s tím, jak se vyprodávají, zvyšují jejich cenu. A proto pokud víte přesné datum i destinaci, s nákupem letenky neotálejte.

Lepší cena letenek za platbu v cizí měně?

Před zarezervováním letu zahraniční společnosti se přesvědčte, zda by vás letenka v místní měně nevyšla výhodněji. Ujistěte se, že platba kartou v cizí měně vás nebude stát další poplatky.

0.0
Sending
Uživatelské hodnocení: 4.21 (14 hlasů)
Tags:

Leave a Reply