Jak vydělat peníze díl 4: z domu

Chcete si vydělat, aniž byste museli vystrčit paty z domova? Existuje víc způsobů, vždy si ale musíte dát pozor, abyste nenaletěli podvodníkům. O těch ověřených se dočtete v následujícím článku.

Vydělat si můžete i z domu, a to nejen přes internet, jak jsme psali v předchozím článku. I když pro sehnání práce může být právě internet klíčový. Představujeme vám možnosti přivýdělky, který zvládnete z domu a z nějž se v některých případech může stát hlavní zdroj vašeho příjmu.

Několik způsobů, jak vydělat peníze z domova

Osobní trenér

Jste fitness nadšenec, který miluje trénování, nebo ovládáte netradiční formy sportu (tanec, bojová umění apod.)? Zvládnete-li si k tomu ještě nastudovat znalosti o nastavení cvičebního plánu pro konkrétní potřeby, motivace a stravy, nebo dokonce udělat trenérský kurz, můžete začít tréninky dávat přímo z domu. Některým lidem není příjemné cvičit před ostatními nebo i prostředí posiloven, proto můžete využít výhody domácího prostředí. Pokud nevíte, kde začít, dobrý start vám zajistí známí a samozřejmě dobře vypracované inzeráty.

Tip: Žijete-li na malém městě nebo vesnici a okruh zájemců je tak omezený, můžete své služby nabízet i pomocí video hovorů, třeba přes Skype.

Učitel

Po doučování ke škole nebo pomoci s jazyky je pořád velký zájem. Nabídnout můžete i méně tradiční výuku, jako je hra na hudební nástroje nebo ruční práce (pletení, řezbářství apod.).

Zapisovatel

Umíte-li rychle psát bez překlepů, nejlépe 10 prsty, najdete si práci i jako zapisovatel. Jde o přepisování audio nebo video materiálů do textů za vymezenou (kratší) dobu. Nabídky přichází nejčastěji ze státní správy nebo z televizí (pro skriptéry).

Virtuální asistent

Pro lidi s organizačním talentem a radostí z pomoci druhým je tento způsob výdělku ideální. Jako virtuální asistent budete pomáhat s papírováním, posíláním e-mailů, přípravou dokumentů a dalšími úkoly, které obvykle zastávají sekretářky. Vy to ale budete moci dělat z domova. Inzeráty si můžete podat sami nebo se přihlásit do agentur, které se na zprostředkování práce virtuálních asistentů a asistentek specializují.

Anketář

Pokud jste schopní telefonovat a zároveň nechcete lidem nic vnucovat a prodávat, práci pro různé průzkumy můžete dělat i z domu. Sice vás čekají i nepříjemná odmítnutí, na druhou stranu si spousta lidí ráda popovídá, a tak se nemusíte bát, že by výdělek tímto způsobem byl nereálný.

Podvody: za práci přece dostáváte zaplaceno, ne naopak

Nenaleťte na zaručené návody, do kterých musíte investovat velké částky. Zpravidla jde jen o způsob, jak z vás vylákat peníze. Podobné je to v případě drobné manuální práce na doma. Chce-li po vás někdo zaplatit za registraci (třeba zpoplatněnou SMSkou), nejde o nabídku seriózní práce, ale o snahu vylákání peněz. V “lepším” případě z vás udělají toho, kdo vydělá na základě lákání dalších zájemců.

Pokud si chcete být jistí, že jednáte se seriózní firmou, stačí její adresu dát do internetového vyhledávače spolu se slovy jako hodnocení, recenze, reference apod. Nejlepší je ale si uvědomit, že pokud vám někdo nabízí práci, nebude po vás chtít peníze.

Jak podvodnou firmu poznáte:

  • Žádné kontaktní údaje: majitelé stránek, které provozují legálně, se také snaží, abyste je mohli snadno kontaktovat. Měli by uvádět adresu, telefonní kontakt nebo i údaje o svém podnikání (jako IČO). Je-li na stránkách jenom kontaktní formulář, jde nejspíš o podvod.
  • Zní to příliš dobře: sliby, že jednoduchou prací z domu můžete vydělat desetitisíce, jsou až moc nepravděpodobné.
  • Online stížnosti: pokud při rychlém hledání informací o stránkách na internetu najdete aspoň na 2 názory uvádějící, že jde o podvod, věřte, že na tom něco bude.
  • Poplatek: patří k hlavním varovným znakům před podvodníky. V zahraničí sice narazíte na společnosti zprostředkovávající práci, které si za nadstandardní členství nechávají platit, v tuzemsku tato praxe ale není obvyklá.
0.0
Sending
Uživatelské hodnocení: 0 (0 hlasů)

One Response

  1. David 20.1.2019

Leave a Reply