Dálniční známka Polsko

Při cestě přes území našeho severního souseda bude vaše peněženka rozhodně potěšena. Není tu totiž třeba automaticky platit za vjezd na dálnice jako v jiných státech. Zpoplatněny jsou jen některé dálniční úseky a dálniční známka Polsko vlastně vůbec neexistuje. Vše se řeší na místě za pomoci mýtných bran.

Mýtné v Polsku je vybíráno jen na některých úsecích. Určuje ho váha použitého vozidla a množství ujetých kilometrů. Pro vozidla do 3,5 tuny jsou zpoplatněny úseky dálnice A1, A2 a A4, pro nákladní auta a autobusy pak i některé další. Jejich řidiči ale musí být povinně vybaveni systémem Via Toll.

Dálniční poplatky Polsko 2017

Jak již jsme si řekli, shánět nálepku na čelní sklo s názvem dálniční známka Polsko je zcela zbytečné. Kolik tedy a hlavně kde na polských dálnicích zaplatíte?

Úsek Částka Místa výběru mýtného
Dálnice A1, AmberOne Autostrada A1 29 centů – 7,16 € Rusocin, Stanisławie, Swarożyn, Pelplin, Kopytkowo, Warlubie, Nowe Marzy, Lisewo, Lubicz, Nowa Wieś
Dálnice A2, Autostrada Wielkopolska 72 centů – 16,53 € Konin, Września, Poznań, Nowy Tomyśl
Dálnice A4, Autostrada Malopolska 2,16 – 4,31 € Katowice, Myslowice, Jaworzno, Chrzánóv, Kreszowice, Kraków

Na mýtných branách je možné platit v PLD, USD a samozřejmě EUR a přijímány jsou i běžné platební karty. Předem si můžete cenu dálničních poplatků v Polsku vypočítat na on-line kalkulačce podle své plánované trasy.

Dálniční známka Polsko – pokuty

Pokuta jako taková se za dálniční poplatky v Polsku neuděluje. Vybírání je řešeno tzv. uzavřeným systémem, kdy si při vjezdu na dálnici vyzvednete lístek a při výjezdu po jeho načtení zaplatíte příslušnou částku. Jestliže lístek nemáte, zaplatíte vždy maximální možnou částku pro vozidlo vaší kategorie na příslušném úseku. Na dálnici A1 tedy 7,16 €, na dálnici A2 15,63 € a na dálnici A4 4,31 €.

Aktualizováno v lednu 2017

0.0
Sending
Uživatelské hodnocení: 4.13 (8 hlasů)

Leave a Reply