Pojištění proti terorismu už seženete u většiny pojišťoven

V rámci životního pojištění jste se dřív setkali s pojištěním proti terorismu jen výjimečně. Nyní už pojišťovny zahrnují do pojištění i situace spojené s terorismem. Pořád ale najdete pojišťovny i konkrétní události, kdy na pojištění proti terorismu nedosáhnete.

I přes stoupající počet teroristických útoků v našem bezprostředním okolí není pořád riziko spojené s terorismem tak velké, jako například při domácích nehodách. Aspoň tak to hodnotí pojišťovny. Od některých z nich se plnění v případě teroristického útoku ale nedočkáte. Které pojišťovny s teroristickým útokem počítají a na jaké výjimky si máte dát pozor, to se dozvíte v tomto článku.

Pojišťovny mění pravidla u Pojištění proti terorismu

Dřív pojišťovny při zranění nebo usmrcení svého pojištěnce v důsledku teroristického útoku zahrnuly do výluk a na vyplacení pojistného tak nevznikl nárok. Jenže situace se změnila: útoky v Evropě narůstají a lidé se nechtějí vzdát cestování a přitom mít jistotu zabezpečení sebe a svých blízkých, na což musí reagovat i pojišťovny. Pojištění proti terorismu proto zahrnuly do úrazového a životního pojištění.

Pojistné plnění dostanete jen jako oběti

Abyste své pojištění v případě teroristického útoku dostali, nesmíte se ho aktivně účastnit. To znamená, že nesmíte být mezi iniciátory. Pokud byste někomu pomáhali a sami byli zranění, pojištění by se na vás mělo vztahovat.

V případě nejasností se pojišťovna orientuje podle zprávy místních oficiálních ozbrojených složek (policie, armády). Pro jistotu se ale informujte u své pojišťovny, protože každá může mít pro danou situaci jiný výklad.

Nesmíte být v oblasti, kterou ministerstvo dopředu označilo za rizikovou

Pojistného plnění se nedočkáte také v případě, kdy vycestujete do země, kde nějaké nebezpečí hrozilo už dřív. Pojišťovny se řídí doporučením ministerstva zahraničí, které seznam upravuje podle aktuální situace.

V takové zemi vám při zranění pojišťovna pomůže s náklady na ošetření, ale po návratu je budete muset doplatit.

Jak pochodíte u pojišťoven v případě teroristické útoku?

Plnění vyplatí vždy Plnění nevyplatí při výjimkách* Plnění nevyplácí
Aegon

ČPP

Kooperativa (částečně)

MetLife

NN Životní pojišťovna

Pojišťovna České spořitelny

Allianz

ČPP (částečně)

ČSOB

Uniqua

Česká pojišťovna

Generali

Kooperativa (částečně)

*výjimky z pojistného plnění platí pro situace, kdy před rizikovou zemí varovalo ministerstvo zahraničí

Sending
Uživatelské hodnocení: 5 (2 hlasy)

One Response

  1. David 3.8.2017

Leave a Reply