Jak vydělat peníze díl 5: ostatní možnosti každodenního života

Možností výdělku peněz kromě standardního zaměstnání nebo podnikání je poměrně dost, ale ne všechny jsou vhodné pro každého. V následujícím článku vám představíme jednodušší způsoby, ze kterých byste si měli vybrat aspoň jeden.

Jak si vydělat pomocí vašich schopností nebo internetu jsme si představili v předcházejících článcích, včetně toho, jak nenaletět podvodníkům. Ve vašem běžném životě existuje také pár možností, jak si vydělat.

Jak vydělat peníze: Hlídání dětí nebo zvířat

Může vám to znít jako hloupá kariéra, ale ve skutečnosti si přijdete na pěkné peníze jen postaráním se o děti nebo zvířata, zatímco jsou jejich rodiče a páníčci v práci nebo se baví. Nejčastěji se budete o své svěřence starat v jejich domácím prostředí, někdy je ale budete moci pohlídat i u sebe doma.

Jako bonus, kterým si přijdete na další peníze a zvýhodní vás oproti dalším zájemcům, můžete na základě svých schopností nabídnout u dětí doučování, výuku jazyků nebo společné sportování, u zvířat koupání, výcvik nebo třeba upečení psích sušenek.

Asistence seniorům

Protože má v dnešní době čím dál víc lidí problém při své práci zvládnout péči i o starší členy své rodiny, hledají asistenci. Nejen tu, kterou poskytují úřady nebo profesionální společnosti. Profesní způsobilost nebo kurzy určitě představují výhodou, ale ne vždy jsou nutností. Někteří lidé potřebují své rodiče a blízké zabavit jen na pár hodin měsíčně, aniž by vyžadovali speciální dovednosti. Inzeráty najdete třeba tady.

Výplata za nakupování

Baví-li vás nakupování a povídání s prodavači, můžete si přivydělat i tzv. mystery shoppingem. Po registraci u agentury a zaškolení vám začnou chodit nabídky podle vašeho profilu, nejen do obchodů, ale i občerstvení, pojišťoven nebo bank. Dostanete zadání, na co se máte zaměřit a doma vyplníte dotazník, někdy musíte přiložit audionahrávku, účtenku nebo fotky. Základem je, že na vás nesmí být poznat, že na daném místě provádíte kontrolu. Odměnu dostanete většinou vyplacenou na účet po skončení celého projektu kontroly.

Udělejte ze sebe “pokusného králíka”

Větší částky v řádu desítkách tisíc si můžete vydělat (a získat jako náhradu za čas a dojíždění) i účastí na klinických pokusech. Ty nejsou pro každého a tak vás v první řadě čekají lékařské testy, jestli se vůbec pokusů můžete zúčastnit. Mezi další podmínky patří napříkladto, že jste nekuřáci nebo vykouříte max.9 cigaret denně, neberete žádné léky kromě hormonální antikoncepce, nemáte vysoký krevní tlak a máte přiměřenou hmotnost ke své výšce a další, pro každý projekt se přidávají specifické požadavky. Některé testy jsou určené i lidem užívajícím určité léky, pro ně platí podobná pravidla.


Testy nejčastěji provádí nemocnice a centra, která s nimi úzce spolupracují. Součástí by mělo být pojištění proti újmě na zdraví. Prováděné testy bývají ale s látkami, které už se běžně v lécích používají, proto by vám nemělo nic hrozit.

Někoho svezte

Nejde vyloženě o výdělek, ale jestli potřebujete jezdit autem, nemusí vás to úplně zruinovat. Pokud navíc v autě jezdíte sami, můžete někoho svézt atrochu snížit náklady na cestu. Pro bezpečnou spolujízdu fungují stránky Jízdomat (nyní přecházející pod Blablacar), díky kterým nabídnete svezení podle vaší trasy i času. Spolucestující si vás najdou sami a systém hodnocení vám zaručí spolehlivé lidi, kteří vám za svezení i zaplatí – cenu, kterou jste určili při plánování jízdy (server nejvyšší cenu omezuje tak, aby pokryla náklady na cestu, čímž nezasáhne do vašeho autopojištění).

Chcete vozit reklamu na svém autě?

Vídáte na ulicích auta polepená reklamami a říkáte si, jestli by vám něco mohlo vynést i to vaše? Bohužel to není tak jednoduché. Model, který sem přišel z USA, tu většinou využívají pouze podvodníci. Většina aut s reklamami tak přímo patří společnostem, jejichž reklamu nesou.

Na internetu najdete spoustu nabídek, abyste svoje auto pronajali jako reklamní plochu. Měli byste dostat zaplaceno každý měsíc poté, co vám reklamu umístí. Pokud firma chce registrační poplatek místo toho, aby si vzala provizi až ze sjednané reklamy, dejte si pozor. Takové stránky si raději prověřte (na vyhledávačích zadáním názvu stránky spolu se slovy jako hodnocení, podvod apod.). Podvodníci zkouší i taktiku, kdy máteregistraci údajně zdarma a neberou si ani žádné provize, ale pomocí telefonátu z vás vymámí souhlas ke smlouvě, z níž je těžké odstoupit a za níž budete platit tisíce ročně.

Myslete proto na to, že je podezřelé platit za (často údajné) sjednání reklamy na auto dopředu stejně jako očekávat, že to pro vás společnost udělá zcela zadarmo.

0.0
Sending
Uživatelské hodnocení: 5 (1 hlas)

Leave a Reply